Dörtyol ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan Karakese İlkokulu 2 nci sınıf öğrencisi Suriyeli Ahmet İbrahim ",katıldığı "Let's Reed Togater" konulu Uluslararası fotoğraf yarışmasında kitap okurken kedisi ile birlikte çektirdiği fotoğrafı ile 2. oldu. Öğrenci kendisine gönderilen ödülünü Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak'tan aldı
Karakese ilkokulu 2. sınıf  öğrencisi Ahmet İbrahim sınıf öğretmeni İbrahim Gök’ün katkıları ile uluslararası düzenlenen, Litvanya, Almanya, İtalya,  Portekiz, Letonya, Arnavutluk, Ukrayna, Bulgaristan, Tunus, Romanya, Polonya ve Türkiye'den 68 öğrencinin katıldığı " Let's Reed Together"  "hadi birlikte okuyalım" temalı fotoğraf yarışmasına kedisi ile birlikte kitap okurken çektirdiği fotoğrafı ile katıldı.
Uluslararası yapılan yarışmada açıklanan sonuca göre Ahmet İbrahim  "3 small refugees & 1 hosbitable  little friend " etiketli fotoğrafı ile ikinciliği  elde etti.
Beraberinde sınıf öğretmeni İbrahim Gök, Okul Müdürü Murat Erden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ile birlikte Kaymakam Murat Bulacak’ı ziyaret eden öğrenci Ahmet İbrahim’e Kaymakam Murat Bulacak yarışmada başarısından dolayı gönderilen belgeyi verdi.
Kaymakam Murat Bulacak, Bu başarıdan memnuniyet duyduğunu belirterek ülkemizde misafir ettiğimiz ailelerin çocuklarının eğitimlerini en güzel şekilde faydalanmaları için gayret sarf ediyoruz bu öğrencimiz ‘inde öğretmenlerinin gayreti ile güzel bir başarıya imza atması bizleri memnun etti inşallah daha güzel ve faydalı çalışmalarda başarı elde edecektir" dedi.
Kaymakam  Murat Bulacak, daha sonra gönderilen Belgeyi öğrenciye verirken Öğrenci ‘de Yarışmada ikincilik elde eden o fotoğrafı çerçeveleterek Kaymakam Murat Bulancak’a hediye etti.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.