Dörtyol ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ın koordinasyonun da ilçede faaliyet gösteren  Özel rehabilitasyon merkezindeki öğrenciler futbol karşılaşmaları bir araya getirildi.

İlçedeki bir halı sahada yapılan karşılaşmalara 4 Özel Rehabilitasyon merkezi öğrencileri katıldı.Dörtyol Rehberlik Araştırma merkezi Müdürü Sıddık Arslan maç sonrası yaptığı açıklamada :Amaçlarının rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli öğrencileri bir  aktivite ortamıyla bir araya getirip kaynaştırmak ve toplum içerisine girmelerini sağlamaktır,bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir '' dedi.

Maç sonrası öğrencilere hediyelerini takdim eden Kaymakam Murat Bulacak' da, Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören bu öğrencilerimizin de kendi kabiliyetleri ölçüsünde sosyal faaliyetlere katılmaları önemlidir. Rehberlik Araştırma Merkezimizin de bu öğrencilerimiz için düzenlediği futbol karşılaşmaları ile öğrencilerimiz  hen moral motivasyon açısından faydalanmış hemde  diğer arkadaşları ile kaynaşmaları  bakımından önem arz etmiştir emeği geçenleri tebrik ediyorum'' dedi.

4 Rehabilitasyon merkezinin katıldığı Futbol maçlarında öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı  Maç sonrası bütün takımlara hediyeleri takdim edildi.

Etkinliğe  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ve Şube Müdürleride katıldı.

 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.