Dörtyol ilçesinde okul öncesi eğitim gören öğrencilere İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.Eğitim sonrası 6 bisiklet , öğrencilerin kullanması için okula hediye edildi.

    Dörtyol Portakal Çiceği Anaokulu'nda yapılan trafik bilgilendirme eğitimine Kaymakam Murat Bulacak ve İlçe Milili Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy' da katıldı.

Kaymakam Murat Bulacak, küçük yaşta trafik kuralları eğitimi almanın önemine değinerek; "Her gün bir çok trafik kazasının yaşandığı ülkemizde, trafik kurallarını öğrenme yaşı küçük yaşlarda başlamalıdır, evde ailelerin  vereceği bilgilerin yanı sıra  okul öncesi eğitim kurumlarında da bu konuya dikkat çekilmesi,  öğrencilerimizin öğrenmeleri  açısından son derece önemlidir.Jandarmamızda bu eksikliği gidermek amacıyla böyle bir eğitim vermiştir, emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ömer Kabataş' da özellikle küçük cocukların evlerinin önlerinde, sokakta ve okul önlerinde uyulması gerekli kurallar hakkında bilgiler aktararak,yayalara yol verme ve emniyet kemeri takmanın önemini de vurguladı.

Eğitim sonrası Jandarma personelleri tarafından  öğrenciler bisiklete bindirildi

 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.