Dörtyol Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, katıldıkları yemek yarışmasında ödüllerle döndüler.Öğrenciler ,sertifikaları ve madalyaları ile Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak'ı makamında ziyaret ettiler.

22-25 Şubat tarihleri arasında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16. sı organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri,Beylikdüzü Tüyap Kognre ve Fuar Merkezi' nde yapıldı.

Festivale katılan Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, girdikleri yemek yarışmalarından ödüllerle döndüler.Toplamda 2 gümüş,1 bnonz ve 1 altın madalya ile dönen öğrenciler Okul Müdürü ve öğretmenleri ile birlikte Kaymakam Murat bulacak'ı ziyaret ettiler.

Desteklerinden dolayı Kaymakam Bulacak'a teşekkür eden öğrenciler "Elde ettiğimiz başarıda sizlerinde katkısı büyük,inşallah daha iyi yerlerde ilçemizi temsil edeceğiz" dediler"

Kaymakam Murat Bulacak ise "Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi böylesine önemli ve prestijli bir organizasyonda elde ettikleri başarılı sonuçlardan dolayı canı gönülden kutluyorum,Gençlerimizin ufuklarının açılmasında katkı sağlamak bizlere her zaman mutluluk veriyor,gençlerimizin yanındayız" dedi.

4 Madalya alan Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri şu isimden oluştu.

Emine Solak, Balık tabağı sunumu ile Bronz madalya,Emine Bozkurt ,Portakaldan mamul tatlı tabağı sunumu  ile Altın madalya, Yusuf Kaya Bomfile  sarma tabağı sunumu ile  Gümüş madalya,Sultan Çolak, Zerdeçal Soslu karidesli makarna tabağı sunumu ile gümüş madalya aldı.

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy'da hazır bulundu.

 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.