Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK, narenciye hasat sezonunun başlaması nedeniyle hasatta çalışan işçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
 Beraberinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İNAL ile birlikte kesim yapılan narenciye bahçesine giden Kaymakam Murat BULACAK; Erkenci cins mandalinanın kesimine başlandı, inşallah ürünlerimiz bol ve bereketli olur, ihracata yönelik kesimlerde devam ediyor. Rusya’ya ihracat geçtiğimiz gün serbest bırakıldı. Mandalina hasadında kesim yapan işçilerimiz zaman zaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün açmış olduğu kurslarda eğitim görmektedir bu hasat dönemi kesim yapan işçiler açısından ve ürüne zarar vermeme bakımından faydalı olmaktadır, ” dedi.
Bölgeye mevsimlik olarak gelen tarım işçilerinin barınma, beslenme, sağlık ve çocuklarının eğitimi gibi konularda çıkan sorunları çözmek için çalıştıklarını aktaran Kaymakam Murat  BuULACAK, bunun için özellikle toplu barınma merkezlerinin tercih edilmesini çadır kurmaktan çok evlerde kalmalarının daya uygun olacağını kaydetti.

          İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal’ da Bölgedeki narenciye durumu hasatlarla ilgili bilgiler aktardı.
  Kaymakam Murat BULACAK ve beraberindekiler daha sonra Paketleme tesislerini de gezerek ihracata yönelik çalışan firmaları ziyaret etti.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.