Erzurum’un Şenkaya ilçesinde 2015 yılında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada Şehit olan Jandarma Uzm. Onbaşı Doğan Akgöbek’in babası, oğlunun okuduğu ortaokula çeşme yaptırarak adını yaşatıyor.
 
           2015 yılında operasyonda şehit olan Jandarama Uzm.Onb. Akgöbek’in Yeşilköy Mahallesindeki Akdeniz Ortaokulu bahçesinde yaptırılan çeşme için açılış töreni düzenlendi.
     Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılmasının ardından bir konuşma yapan Kaymakam Murat Bulacak; "Allah şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin. Allah ailelerine sabırlar niyaz eylesin. Bu şehit kardeşimiz de bu okulun bir öğrencisiydi. Şehidimizin adı inşallah burada da yaşayacaktır. Babası oğlunun adını yaşatmak için böyle bir özveri göstermiş Allah kabül eylesin. Bu okulda okuyan öğrencilerimiz bu sudan içtikçe sevaplar da hanelerine yazılacaktır “ dedi.
     Şehit babası Bayram Akgöbek de; "Bu çocuklar da bizim. Oğlum da bir zamanlar bunlar gibi öğrenciydi, ömrü buraya kadarmış Onun adına bu çeşmeyi yaptırdım. İnşallah layık olmuşuzdur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
       Açılışa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, Okul Müdürü Mehmet Akbulut, öğrenciler, aileler ve şehidin ailesi katıldı.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.