Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK, Okuryazarlık seferberliği kapsamında ilçede açılan okuma yazma kurslarını ziyaret etti.
     Kaymakam Murat BULACAK, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOKSOY ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet ERDEM, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN himayelerinde  başlatılan Okuryazarlık seferberliği kapsamında açılan kursları ziyaret etti.
      Kaymakam Murat BULACAK, Özerli mahallesi Şehit Harun Taş ilkokulunda  açılan kurs ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, TUİK verilerine göre 80 milyon 810 bin olan Türkiye nüfusunun 60 milyonu 14 yaş ve üzeridir. Bu nüfustan örgün eğitim çağı dışına çıkmış 2 milyon 500 bin civarı vatandaşımız halen okuma yazma bilmemektedir. İlçemizde ise bu sayı 2600 kişi civarındadır bizde bu kapsamda ilçe merkezimiz ve  mahallelerde toplamda 39 kurs açtık ve gelen talepler doğrultusunda istenilen yerde kurs açmaya devam edeceğiz” dedi.
   Açılan 39  kursa 369  kursiyerin katıldığını aktaran Kaymakam Murat BULACAK, "Bu kurslarla birlikte muhtarlar ve okul müdürlüklerinin desteği sonucunda ilçemizde okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın da mahallelerde yapılan saha ziyaretleri ile bu kurslara alınarak okuma yazma bilmeyen kesimin kalmamasını hedefliyoruz. Özellikle talep olması halinde görme engelli vatandaşlarımız için eğitmen temin yoluna giderek bir sınıf açabiliriz, ayrıca yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın da eğitim merkezine gelemeyecek olanları için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz uhdesinde Evde Eğitim uygulaması gerçekleştirebiliriz. Hatta ihtiyaç olması halinde ilçemizde bulunan vakıf, dernek ve benzeri binalarda da kurs açabileceğiz. Vatandaşlarımızdan hassasiyet göstermelerini beklediğimiz konu ise hedeflere ulaşmada kurslara  devamlılık  sağlamalarıdır.” Dedi.
     Kaymakam Murat BULACAK, Kursiyerlere başarılar diledi.
 
     Kursiyerlerde “ Allah devletimizden , milletimizden razı olsun.Böyle bir imkânı sağladıklarından dolayı memnunuz.İnşallah bizlere de gayret göstereceğiz başarılı olacağız " dediler.
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.