Dörtyol ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile eşi Emine ERDOĞAN'ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında  açılan kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.
Dörtyol Halk Eğitim Merkezi  salonunda düzenlen törende konuşan Kaymakam Murat BULACAK, okuma yazma seferberliği konusunda hayata geçirdikleri çalışmaların  güzel neticesine tanıklık etmek üzere bir araya geldiklerini kursiyer bayanların gayretlerinin kendisini mutlu ettiğini belirtti.
Kaymakam Murat BULACAK, Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri hanımefendi bu projeye önder oldular liderlik yaptılar kendilerine huzurlarınızda saygılarımızı arz ediyorum,  bu özverili çalışmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze, öğretmenlerimize ve siz değerli kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum, iyi ki bu kurslara katılıp okuryazar oldunuz. Belgeleriniz hayırlı olsun" dedi.
Dörtyol’ da Okuma yazma seferberliği kapsamında 73 kurs da 744 kursiyer eğitim gördü, TUİK verilerine göre ilçe genelinde 2500 kişinin okuma yazma bilmediği değerlendirilirken bu rakamın nüfusun  % 2,5’i ne tekâmül etmekte. Amaç nüfusun yüzde yüz ’ünün okuryazar olması.
İlçe genelinde açılan Kurslarda 676 kadın kursiyer eğitim görerek sertifika almaya hak kazanırken 68 erkek kursiyer sertifika almaya hak kazandı.
 Kursiyerlere daha sonra diplomalarını Kaymakam Murat BULACAK ve diğer kurum müdürlerinin takdim etti.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açtığı kurslarda 76 yaşındaki   Şengül Aykın ile  Portekizli olup daha sonra Müslümanlığı seçen Meryem Güleran' da Türkçe öğrendi.
 
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.