Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, ilçedeki okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.
        Kaymakamlık toplantı salonunda  gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam  Murat Bulancak’ın yanı sıra  İlçe Milli  Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ve okullarının müdürleri katıldı.
      Kaymakam Murat Bulacak, Okul Müdürleri ile yaptığı toplantıda,Okul önlerinin güvenlik önlemleri, aile ziyaretleri, kitap okumanın önemi, Fedakarlık, Gayret ve Çaba kavramlarının gerekliliği, öğretmenlerin ve vatandaşın memnuniyeti, çocuklara temizlik kavramının kazandırılması, uyuşturucu ile mücadele ve kurumlarla koordinasyon konularında değerlendirmelerde bulundu.
        Eğitim faktörünün önemini açıklayarak her sorunun her problemin eğitim kökenli olduğunu  vurgulayan Kaymakam Murat Bulacak,  Hem ne kadar toplumumuzda espri niteliğinde kullanılan Eğitim şart kelimesi çok gerçekçi bir cümledir dedi
     Kaymakam Murat Bulacak, ilçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, "Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. Okullarımızı gezerek sorunlarını tespit ediyoruz, eğitim gören çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapıyoruz" dedi.
     Öğrencilerin vatanını milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğe güvenle bakan faydalı bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine değinen Kaymakam Murat Bulacak, "Çocuklarımızın dünya ile yarışabilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip olması  öncelikli hedefimizdir, bu başarıyı yakalamak içinde mutlaka öğretmen, öğrenci ve veli üçgeninin kurulması gerekmektedir" şeklinde konuştu..
    Kaymakam Murat Bulacak, konuşmasının son bölümünde ;Özellikle trafik eğitimi konularına değinerek kısa zamanda okullarda gerçekleştirilecek olan trafik eğitim uygulamalarına da bizzat katılacağına belirtti.
 
    Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ve  okul müdürleri katıldı.
 
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.