Dörtyol ilçesinde öğrenciler, trafik kurallarını uygulamalı eğitimle öğreniyor.

Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli trafik polisleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülen çalışmada, ilçedeki ana sınıfı ile İlköğretim  ve Ortaögretim öğrencilerine yayaların ve araç sürücülerinin uyması gereken kurallar, trafik işaretleri ve ilk yardım kurallarının aşılanması amacı ile teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy öğrencilerin Trafik Eğirim Uygulamalarına eşlik etti.

Numune Evler Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimine katılan Kaymakam Murat Bulacak; '''Türkiye'de en çok ölümlerin yaşandığı trafik kazalarında, sürücü ve  yaya hatalarının en aza indirilmesi amacıyla öğrencilerimize teorık ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Program kapsamında 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminde, anaokulu,İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri ile yaz dönemi Kuran Kurslarına katılan  öğrencilerimize trafik kuralları eğitimleri uygulamalı ve teorik olarak anlatılacaktır'' dedi.

Trafik polisleri ve 112 personelleri eşliğine verilen eğitimlerde, trafikte vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla  öğrenciler pankart açarken, broşür dağıtıp bilgilendirme yaptılar.

Emniyet kemeri takan ve kurallara uyan sürücülere Kaymakam Murat Bulacak ve Öğrenciler tarafından karanfil ve çikolata ikramında bulunuldu.

İlk adım Anaokulunu da ziyaret eden Kaymakam Murat Bulacak, buradaki eğitimlere de model  trafik pistinde çocukların trafik kurallarına yapay yollarla uyarı işaretlerine uyarak canlandırmalarına eşlik etti.

Kaymakam Murat Bulacak,gösterdikleri gayretten dolayı Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili İlkin Mahmutoğlu ile İlkadım Anaokulu Müdürü Havva Andı'a teşekkür etti.

 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.