Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından  ilçedeki öğrencilere, emniyet kemeri takmanın önemi Simülasyonla yapılan eğitimle gösterildi. 
     İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na ait simülatör de, Jandarma sorumluluk alanındaki 26 okuldan toplanan ilk ve ortaokul öğrencilerine ilk olarak emniyet kemeri tanıtıldı. Jandarma Üstçavuş Nurettin Babür 10 kilometre hızla giderken takla atan simülasyon'a bindirilen öğrencilere, emniyet kemeri kullanmanın önemini anlattı ve uygulamalı eğitim verdi. Öğrenciler, uygulama sonrası yaşadıklarını anlatırken, emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini söyledi. 
     Eğitime katılan Kaymakam Murat Bulacak ise, "Bu çalışmalarla trafik kurallarına uymada, emniyet kemeri takmada bilinç düzeyi artırılması hedeflenmektedir. Trafik eğitimi küçük yaşlarda başlanmalıdır. Böylece ölümlü ya da ağır yaralamalı trafik kazalarında büyük oranda önüne geçmiş oluruz. Bu sunumun gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu. 
Kaymakam Murat Bulacak; "Emniyet kemeri kullanmanın çarpışmalı kazalarda insanların ağır yaralanmasını yüzde 45, ölmelerini de yüzde 65 oranında önlediği ya da engellediği biliniyor" dedi. 
    Simülasyon gösterisine Kaymakam Murat Bulacak’ın yanı sıra Emniyet Müdürü Murat Şimşek, İlçe Jandarma 
 Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ömer Kabataş ve ilçedeki okullardan öğrenciler katıldı.
  Öğrencilere daha sonra Jandarma personelleri tarafından ikramlarda bulunarak müzik dinletisi yapıldı.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.