“Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu” (BMYK) kurulmasına dair 2017/23 sayılı Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda oluşturulan ‘Dörtyol Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Kaymakam Murat BULACAK Başkanlığında 07.02.2019 günü  gerçekleştirildi.
 
        Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Belediye, Jandarma, Emniyet, Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili birim müdürleri ve kurul temsilcileri katıldı.
        Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Murat BULACAK, ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de  bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğini vurgulayarak, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.
    Kaymakam Murat BULACAK kurulun aldığı kararların ivedilikle uygulandığını belirterek "İlçe Sağlık Müdürlüğündeki ilgili arkadaşlarımız özellikle bu yıl, Kur'an Kursları, Gençlik Merkezleri, okullar ve kafeler gibi gençlerin  bulunduğu yerlerin idarecilerine  uyuşturucu ile mücadele eğitimi verdiler, eğitim öğretim dönemi boyunca da bu eğitimlere devam edilecektir." dedi.
        Özellikle  okul önlerinde tedbirlerin arttırıldığını, öğrenci olmayan  şahısların Emniyet ve Jandarma birimlerince  okul önlerine girmelerine müsaade edilmediğini belirten Kaymakam Murat BULACAK, "Kurumların koordineli çalışması, ailelerin bilgilendirilmesi, okul idarecilerinin de şüpheli durumlarda kolluk kuvvetleri ile bilgi paylaşımında bulunması ile  biraz daha sorunun üstesinden gelmiş oluruz, ilgili kurumlarımız özellikle parklar, okul yakınlarındaki kafeler, satış büfeleri gibi yerlerde denetimlerini arttırıyorlar, denetimler aralıksız sürecek "dedi.
       İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halil CANBOLAT  ve Psikolog Duygu DASTAR tarafından kurulun çalışmaları hakkında sinevizyon ile bilgiler verildi.
        
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.