İlçe Kaymakamımız Murat Bulacak, Okul müdürleriyle dönem başı eğitim değerlendirme toplantısı yaptı.

Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda, Okul güvenliği, kantindeki sağlık denetimi ve artan cinsel istismarlar ve aile içi şiddet olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı olunması  konuları ele alındı.

  Kaymakam Murat Bulacak, toplantıda yaptığı konuşmada, 30 bine yakın öğrencimiz ders başı yapacak, okullarımızın güvenliğini, trafik düzenini ve okulların genel durumlarıyla ilgili bir değerlendirme yaptık. Bunun yanında öğrencilerimizin  vatanını milletini seven milli değerlere bağlı geleceğe güvenle bakan birer bireyler olarak yetiştirilmesi için ne gibi çalışmalar yapıla bilir onu ele aldık. son zamanlarda artan sosyal medya bağımlılığının öğrenciler üzerindeki etkilerinin ve okul ve aile ilişkilerine etkisinin ne derece olduğunun takip edilmesini istedik." dedi.

Okul müdürlerinde özellikle veli ziyaretlerine ağırlık vermelerini de isteyen Kaymakam Murat Bulacak, son zamanlarda aile içi şiddet cinsel istismar olayları artış gösteriyor öğrencinin durumunu okulun bilmesi için, Eğitim ve öğretim de başarı için mutlaka öğretmen öğrenci ve veli üçgeninin kurulması gerektiğini vurguladı.

DOĞAKA Projelerinin takip edilmesini ve bu konuda Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ile işbirliği içinde bulunulmasını isteyen Kaymakam Murat Bulacak, özellikle okul çevresinde bulunan ve izinsiz satış yaptığı bilinen yerlerinde Zabıta ekiplerine veya kolluk kuvvetlerine zaman geçirilmeden bildirilmesini istedi.

Kaymakam Murat Bulacak toplantıda ayrıca Okul servis yönetmeliği ve kurumlar arası imzalanan protokolle ilgili konuların da okul müdürleri tarafından bilinmesini ve aksayan durum olduğunda gerekli bildirimi yapmalarını istedi.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Toksoy, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şimşek ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ömer Kabataş ve okul müdürleri katıldı.

 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.