KAYMAKAM MURAT BULACAK 27. Sİ YAPILAN “HALK İLE BULUŞMA VE EĞİTİM İSTİŞARE TOPLANTISI”NA KATILDI.
       İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Hatay Valiliğimiz tarafından verilen talimat gereğince uygulanmakta olan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” İlçemizde düzenli olarak gerçekleştirilmekte olup, devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi hakkında çözüm odaklı istişare yapılmaktadır.
      27 Şubat 2019 Çarşamba günü Altınçağ mahallesinde bulunan, Dörtyol Fen Lisesi ev sahipliğinde, İlçe Kaymakamız Murat Bulacak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Kabataş, kurum müdürleri okul idaresi okul aile birliği yönetimi ile Mahalle Muhtarı katıldı.
     İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Dörtyol Fen Lisesi Müdürü Servet Er tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.
     Kaymakam Murat Bulacak toplantıda yaptığı konuşmada; okullarımızın sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında da bilgiler alarak,  varsa sorunları görüştük. Tüm ilçemiz Kurum müdürleri burada mahalle halkımızın varsa sorunlarını değerlendirdik. Sorunları yerinde görmek ve dinlemek açısından da bu toplantılarımız son derece önem arz ediyor diğer mahallelerimizde de toplantılarımıza belirli periyotlarla devam edeceğiz” dedi.
    Toplantıda katılımcılar söz alarak çeşitli konular hakkında istişarelerde bulundular.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.