Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
    Kaymakam Murat BULACAK mesajında, “Türkiye genelinde dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır.
    O gece,milletimiz genci, yaşlısı, kadını, kızı demeden ölümü göze alarak,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek Demokrasisine, Onuruna ve Milli Egemenliğine sahip çıkarak, darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır..
 
   Halkımızın bir bütün olarak dişini, tırnağına takarak, çok zor şartlarda 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan FETÖ saldırılarına karşı Türkiye'nin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı esnasında gösterdiğimiz birlik ruhunu tekrar göstererek zor zamanlarda farklılıklarımızı bir kenara bırakarak nasıl kenetlenebildiğimizi dosta düşmana bir kez daha gösterdik. Aziz Şehitlerimizin, isimlerini de asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız.  
 
    Demokrasiye bu kadar layık olduğunu böylesine kanıtlamış olan Türk halkı çok daha güzel hedeflere el birliğiyle ulaşacaktır.  Terör saldırıları ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve barış içinde yaşamasını, kardeşlik hukukunu asla yok edemeyecektir. Türk halkı, ister FETÖ olsun ister PKK veya başka bir terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine izin vermeyecektir. Allah 15 Temmuz'u bir daha bu millete yaşatmasın"
 
Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için, dinimiz için şahadet şerbetini için bütün Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle yâd ediyor, Gazilerimizin de sağlıklı ve  huzurlu bir ömür geçirmeleri temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum.''
 
 
 
                                                                                               Murat BULACAK
                                                                                                     Kaymakam
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.