Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Programı kapsamında hazırlanan “İmalat Sanayi konulu Proje tanıtım toplantısı”, Kaymakam Murat Bulacak Başkanlığında gerçekleştirildi.
     Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Murat Bulacak,
“Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde, ilçemizdeki sektörlerin ihtiyaç duydukları bölüm, alan ve dallarda eğitimler verilmektedir. Öğrencilerimizin bu okulları tercih etmelerindeki en önemli etmen ise, mezun olduktan sonra iş garantisinin olduğunu düşünmesidir. Eğer bu okullardaki öğrencilerimizin tamamı bu düşünceyle hareket ederse, ilçemiz ve çevre organize sanayilerindeki nitelikli istihdama büyük katkı sağlamış oluruz. Bölgemizdeki sektörlerin ihtiyaç hissettiği insan kaynağını sağlama noktasında tüm paydaşlarla işbirliği yapmak gerekmektedir. Gelişen ve değişen teknoloji ile beraber ihtiyaç ile arz ve talepler de değişiyor. Bununla birlikte öğrencilerimizi de bu sürece adapte etmek için gayret göstermemiz gerekmektedir. Mesleki ve Teknik Liselerimizde okuyan öğrencilerimiz atölye ya da laboratuvardan çıkıp, işgücü piyasasında staj yaparken de alanını daha iyi anlayabilmek için büyük bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu desteği onlara hep birlikte verebilirsek, hem nitelikli işgücü ihtiyacını karşılayabilir hem de öğrencilerimizi doğru yönlendirmiş oluruz” dedi.
    Kaymakam Murat Bulacak; Okulların bu fırsattan yararlanması için süreci yi takip etmeleri gerektiğine vurgu yaparak, ilçe olarak bu projelerden azami faydalanmak için el birliği içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım İşbirliğinin güzel bir örneği olan bu projenin tanıtım toplantısında birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının destek verdiği,  Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Programı ile üyelerimiz inşallah en güzel şekilde istifade edeceklerdir, bizlerde oda ve üyelerimizle olarak okullarımızın yaptığı projelere ortak olarak bu süreç içerisinde üyelerimizle her türlü desteğe hazırız” dedi.
      Toplantıya İskenderun Teknik Üniversitesi Dörtyol Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bahattin Gözü benli ile İlçedeki Meslek ve Teknik Anadolu Liseleri’nin müdürleri ile Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.