Hükümet Konağımızda Sıfır Atık Projesi Uygulanmaya Başladı
Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, 26.09.2017 tarihinde Sıfır Atık Projesinin açılışı ile Türkiye'de uygulanmasının temeli atılmış olup İlçemiz Hükümet konağı ve Kamu kurum kuruluşlarında uygulamaya geçirilmiştir.
"Sıfır Atık", israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.
Dörtyol Kaymakamlığı Hükümet Konağında hizmet veren 9 Kamu Kuruluşunun Kâğıt-Plastik-Cam- Metal ve Atık pil ayırım kutuları temin edilerek hem personelin hem de vatandaşların kolayca ulaşabileceği şekilde binamızın katlarına yerleştirilmiştir. Vatandaşlarımız ve kamu personelimiz de proje ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirilmiştir.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.