Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın himayesinde hayata geçirilen " Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi" kapsamında Dörtyol' da 300 fidan toprakla buluşturuldu.
  Dörtyol'da düzenlenen etkinlikte Mehmet Akif İlkokulu ve Mehmet Akif Ortaokulu öğrencileri tarafından 300 adet çam fidanı dikimi gerçekleştirildi.
Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK,, törende yaptığı konuşmada," Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan  “ Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi” Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim bakanlığı tarafından da protokolle hayata geçiriliyor" dedi.
Proje ile her öğrencinin kendi adına bir fidanı olacağına işaret eden Kaymakam Murat BULACAK," Bu fidanlar evlatlarımızla birlikte büyüyecek, onlarla beraber gelişecek. Çocuklarımızın yaşları ilerledikçe fidanlarımızın kökleri toprağa, boyları da  göklere yükselecek. Öğrencilerimizin bu gün kurduğu hayaller zamanla gerçeğe yaklaştıkça inşallah diktikleri fidanlar ağaçlara, ağaçlarda ormanlara dönüşecek. Bugün okul bahçelerinde oluşturulan, gözlerin ışıltısı yüreğimizi ısıtan çocuklarımızla beraber  Ülkemizin ormanları, ekonomisi, güzellikleri de  büyüyecek" dedi.
Dörtyol Orman İşletme Müdürü Hüsnü Çelik' de Yeşil bir Dörtyol için Öğrenciler ve Sivil toplum kuruluşlarının fidan dikimlerine katkı sunması daha önemlidir. Bu bizim heyecanımızı artırıyor. Yaptığımız işin önemini daha iyi anlıyoruz. Öğrencilerimize velilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenci ve veliler fidan dikti.
Fidan dikiminin ardından öğrencilere  kalem çikolata ve meyve suyu ikramında bulunuldu.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.