ENGELLİLER HAFTASI
          Dörtyol ilçesinde düzenlenen Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler, oluşturdukları kortej sonrası çeşitli gösterilerde bulundu.
         Şehir merkezinden bando eşliğinde Çaylı Caddesini takiben kortej ile öğretmenevine gelen öğrenciler, burada düzenlenen etkinliklere katıldı.
          Kaymakam Murat Bulacak, öğretmenevinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, devletin engelliler ve yakınları için yapmış olduğu düzenlemelerin engelli ve ailelerine memnuniyet sağladığını belirterek. “Bugün Ülkemizin ve Dünyanın genel ortalaması yüzde 10-15 engelli Engelli insanımız vardır, ama fiziksel, ama zihinsen olabilir, bura da bize düşen nedir onların yaşam şartlarını düzenlemek ve kolaylaştırmaktır” dedi.
       Öğrencilerin katıldıkları bu tür etkinliklerde kendilerini geliştirme ve özgüven açısından yarar sağladığını anlatan             Kaymakam Murat Bulacak, emeği geçenlere teşekkür etti.
      Dörtyol Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sıdki Arslan ise, 78 milyon olan Türkiye nüfusunda 30 milyon insanın dolaylı yönlerden engellilerle bir bağının bulunduğunu söyledi.
Daha sonra ilçede eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan rehabilitasyon merkezi ve Dörtyol Özel Eğitim İş Uygulama  Merkezi öğrencileri çeşitli oyunlar sergilendi.
         Kaymakam Murat Bulacak Törenlere katılan Bedensel Engelli Paradimdik Oyunları Dünya Halter Şampiyonu Nazmiye Murat Muslu ile de sohbet etti.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.