Dörtyol ilçesinde, 2 yıl önce Elbab' da Şehit olan Piyade Uzm. Onbaşı Mete Can' ın adı kendisinin de eğitim gördüğü ,Altınçağ İlkokulunda bir sınıfa verildi.

 "Şehidin Adını Yaşat" projesi kapsamında Altınçağ İlkokulu idaresi okul aile birliğinin de katkılarıyla, 21 Ocak 2017 yılında Elbab' da yürütülen operasyon da şehit olan  Piyade Uzm. Onbaşı Mete Can'ın adını bir sınıfa verdi. Sınıf şehidin bazı  eşyalarının da yer aldığı düzenlemeyle yeniden oluşturuldu.

Altınçağ İlkoku'nda açılış törenine katılan Kaymakam Murat  Bulacak, şehitlerimizin adlarının böylesine önemli yerlere verilmesinden dolayı memnunuz okulumuzun bu girişimleri de bizleri sevindirdi, Şehidimizin şehadete erişmesinin 2. yılı, o da bu okul da eğitim görmüş ve artık burada  kendi hemşehrileri eğitim görerek onunu adını yaşatacaklar. Allah ailesine sabır ve  metanet versin" dedi.

Okul Müdürü Numan Mehmet Arı' da, şehidimizin adını yaşatmak bizler için onur verici okul aile birliğimiz ve idarecilerimizin katkısı ile bunu gerçekleştirdik önümüzdeki günlerde de bir kütüphane oluşturacağız" şeklinde konuştu.

Şehit ailelerinin konuşmalarının ardından sınıfın açılışı Şehit Annesi Meryem Can ve Babası Mehmet Can'ın kurda le kesmesi ile açıldı.

Törene İlçe Milli Eğitim  Müdürü Mehmet Toksoy, İlçe Jandarma komutanı Jandarma Yüzbaşı Ömer Kabataş, Şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.