“Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu” (BMYK) kurulmasına dair 2017/23 sayılı Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda oluşturulan ‘Dörtyol Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Kaymakam Murat BULACAK Başkanlığında gerçekleştirildi.
 
        Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Belediye, Jandarma, Emniyet, Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili birim Müdürleri ve kurul temsilcileri katıldı.
        Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Murat BULACAK, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğini vurgulayarak, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.
    Kaymakam Murat BULACAK kurulun aldığı kararların ivedilikle uygulandığını belirterek " İlçe Sağlık Müdürlüğündeki ilgili arkadaşlarımız özellikle bu yıl, Kur'an Kursları, Gençlik Merkezleri, okullar ve Cafeler gibi gençlerin  bulunduğu yerlerin idarecilerine  uyuşturucu ile mücadele eğitimi verdiler, Eğitim öğretim dönemi boyunca da bu eğitimlere devam edilecektir." dedi.
        Özellikle  okul önlerinde tedbirlerin arttırıldığını, öğrenci olmayan  şahısların Emniyet ve Jandarma birimlerince  okul önlerine girmelerine müsaade edilmediğini belirten Kaymakam Murat BULACAK, kurumların koordineli çalışması, ailelerin bilgilendirilmesi, okul idarecilerinin de şüpheli durumlarda kolluk kuvvetleri ile bilgi paylaşımında bulunması ile  biraz daha sorunun üstesinden gelmiş oluruz "dedi.
           İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  18.255 öğrenci, 1702 veli ve 1183 öğrtmen Uyuşturucu bağımlılığı  ile ilgili yapılan  406  faaliyet ve ziyaretlere katıldı. İlçe  Sağlık Müdürlüğü ekiplerince de 1120 işletme sahibi Uyuşturucu ile ilgili bilgilendirmeye tabi tutuldu.
      İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halil CANBOLAT  ve Psikolog Duygu DASTAR ve Sosyal Çalışmacı Fatma Burçin KARPUZ tarafından kurulun çalışmaları hakkında bilgiler verildi
        
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.