DÖRTYOL DA 17/25 ARALIK -15 TEMMUZ DARBE DİRENİŞİ KONULU KONFERANS
 
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve gazeteci-yazar Süleyman Özışık, Dörtyol ilçesinde "17/25 Aralık -15 Temmuz Darbe Direnişi" konulu konferans verdi.
 
Dörtyol Kaymakamlığınca organize edilen  ve Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda   Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan konferansta bir açlış konuşması yapan  Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak;Aradan bir yıl geçti bu millet çok hainlikler gördü, ama bunun gibi bir hainlik  bütün tarih boyunca  görülmemişti kendi evlatlarımız,kendi paramızla alınan silahları bizlere doğrulttu.ama ne yaptık Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara  çıkarak bu hainliğe  Milet olarak birlik beraberlik içerisinde karşı gelerek aştık ' dedi.
 
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, da yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da meydana gelen ve hala gelmeye devam eden ihanetleri anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz'un bir ihanet halkasının en küçüğü olduğunu anlatan Yarar, şöyle devam etti: 

"O gün, 17-25 Aralık'ta olduğu gibi, daha önceki dönemlerde yaşanan olaylarda olduğu gibi, barikatlarda olduğu gibi, DEAŞ'ın saldırılarında olduğu gibi sürecin bir parçasıydı darbe. Süreç bitmiş değil. Bugün hala patlayan bombalar, ekonomik anlamda bizi tuzağa çekmeye çalışanların yapmış oldukları komploları. Size bu iş bitmiş gibi gözüküyor mu? Beraber iş tutmak isteyenlerin bile bugün o işi yapmaktan feragat etmeleri ihanetin boyutlarını ortaya koyuyor. İhanetlerin boyutunda en ufak bir değişiklik yoktur." şeklinde konuştu.

Gazeteci-yazar Özışık ise, ülkenin 15 Temmuz'da kazandığı en önemli şeyin millet olma bilinci olduğunu belirtti.

Her yerde 15 Temmuz'un direniş ve diriliş olarak kabul edildiğini buna kendisinin de katıldığını ifade eden Özışık, şöyle konuştu: 

"Darbe girişiminin ilk olduğu saatte duyar duymaz sokağa çıktım, 'meydanlara çıkın' diyen bir cumhurbaşkanının arkasındaydım. Halkımızın tankların üzerine çıkıp o devasa aracı yumruklamalarını, çarşaflı bacımızın kamyoneti ile adam taşımasını, jet uçağına levye fırlatan bir gardaşımı görünce bu darbe girişiminin vız gelir, tıs gelir, başaramayacaklarını gördüm."

Konuşmaların ardından Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak ve Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy tarafından konuşmacılara birer fotoğraf hediye edildi.

Konferansa, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Dereli , daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.