Dörtyol 'da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'ne katılmak amacıyla Atatürk Parkı önünde toplandı.
    Çaylı caddesini müteakiben kortej oluşturan vatandaşlar saat meydanına kadar "Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Vatandaşlar yürüyüşün ardından burada   etkinliğe katıldılar.
 
     Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftü vekili Vaiz Ural'ın dua yaptırması ile devam etti.
     Gecede bir  konuşması yapan Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Darbe girişimine karşı halkımızın gösterdiği birlik beraberlik takdire şayandır,gösterilen bu dayanışmanın neticesinde ülkemiz hainlerden temizlenmeye başlamıştır'' dedi
      Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak da yaptığı konuşmada;Aradan bir yıl geçti bu millet çok hainlikler gördü, ama bunun gibi bir hainlik  bütün tarih boyunca  görülmemişti kendi evlatlarımız,kendi paramızla alınan silahları bizlere doğrulttu.ama ne yaptık Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara  çıkarak bu hainliğe  Milet olarak birlik beraberlik içerisinde karşı geldik, ancak burada 250  vatandaşımız şehit olmuştur Allah mekanlarını cennet eylesin'' dedi.
       Gecede Oratoryom gösterisinin ardında konser verildi.saat 00:13 de tüm camilerden okunan merkezi sistem salaların ardından ,vatandaşlara  da Müftülükçe Çorba dağıtım gerçekleştirildi.
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayın konuşmasına müteakip Nursan camiinde kılınan sabah namazının ardında dağılım gerçekleşti.
Binlerce vatandaşın katıldığı gecede bazı STK larda alanda bulunan vatandaşlara ikramlarda bulundu.
 
 
   
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.