Dörtyol’ da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri coşku dolu törenlerle kutlandı.
      Kutlamalar kapsamında  28 Ekim Pazar  günü Atatürk anıtına çenklerin konması saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Şeref Anıt defterinin Kaymakam Murat BULACAK tarafının dan imzalandı. Akşam Anıt önünden başlayan Fener Alayı İnönü caddesini takiben tekrardan anıt önünde sona erdi.
 
        29 Ekim pazartesi günü kutlamalar kapsamında  sabah saat 9:00 da Kaymakam Murat Bulacak   makamında Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş Balcı ve  Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu ile birlikte kutlamaları kabul etti.
      İnönü caddesinde  okulların  yerlerini almasının ardından Kaymakam Murat Bulacak, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş Balcı, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
      Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Murat Bulacak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı  Konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan Kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutlamanın onurunu  yaşadıklarını belirtti.
     Öğrencilerin şiir okumaları ve  folklor gösterilerinin ardınadan, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere ödülleri verildi.
Havanın güzel olmasa nedeni ile yoğun bir kalabalığın izlediği bayram törenleri geçiş töreniyle son buldu.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.