Dörtyol ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Törenler istasyon caddesindeki Atatürk Anıtına, Kaymakam Murat Bulacak, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve Kuvayı Milliye Üyelerinin  çelenk sunması  saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Türkiye Kuvayı millîye ve Mücahitler Derneğine üye bir gurup Kuvayı-i Maliyecinin Dörtyol Hükumet konağını temsili milis kuvvetlerinden teslim alınması ve Hükümet konağına Türk Bayrağı' nın çekilmesinin canlandırıldığı gösterinin ardından, Kaymakam Murat Bulacak Kuvayı Milliye üyelerine çiçek takdim etti.
Törende günün anlam ve önemini belirten bir  konuşma yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy; Bizim bir kurtuluş savaşımız birde 9 ocak kurtuluş günümüz var bir ikincisi asla olmayacak çünkü buna büyük Türk milleti olarak ve Dörtyollu olarak asla müsaade etmeyeceğiz izin vermeyeceğiz" dedi.
Hafta boyunca yapılan şiir kompozisyon ve spor müsabakalarından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 Folklor ekiplerinin gösterisinin ardından Hatay Büyükşehir belediyesi mehteran takımı törende  gösteri yaptı.
Törenlere Kaymakam Murat Bulacak, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş Balcı, Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu, Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk siyasi parti temsilcileri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.