Dörtyol’ da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  kutlandı.
          
Kutlamalar kapsamında  sabah saat 9:00 da Kaymakam Murat Bulacak   Makamında Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş Balcı ve  Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu ile birlikte kutlamaları kabul etti.
      İnönü caddesinde  Okulların  yerlerini almasının ardından Kaymakam Murat Bulacak, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş Balcı, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklalmarşının okunmasının ardından Kaymakam Murat Bulacak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı  Konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan Kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Kaymakam Murat Bulacak;
  Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Dedi.
     Öğrencilerin şiir okumaları ve folklor gösterilerinin ardından hava muhalefeti nedeniye öğrencilerin mağdur olmamaları için  tören geçişi  yapılmadan proğram sonlandırıldı 
 
,
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.