İstiklal Marşının Kabulünün 98'nci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle Dörtyol ilçesinde bir dizi etkinlik yapıldı.

 Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda Mehmet Akif Ortaokulu'nun düzenlemiş olduğu etkinliğe, Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak,Garnizon  Komutanı Jandarma Yarbay  Savaş Balcı, Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahattin Gözübenli, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu, Daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Etkinlik, saygı duruşu ile başladı.

Mehmet Akif Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi ve İstiklal Marşı'nın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan sinevizyonun ardından İstiklal Marşının şiirsel sunumu yapıldı.

Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu Müdürü Orkun Karakurum yaptığı konuşmada Türk Milletinin, Millet Meclisi kayıtlarında Burdur Milletvekili  ve İslam şairi olarak geçen ve istiklal savaşına şair, hatip, gazeteci ve siyasetçi olarak destek veren Mehmet Akif'in hayatı ve Asım’ın neslinden örnekler verdi.

Hafta boyunca okullarda yapılan şiir kompozisyon ve İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Katılımcılar daha sonra Mehmet Akif Ortaokulu öğrencilerin açmış olduğu resim sergisini gezdi.

 

 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.